Kurs nurkowania Nurkowanie Górskie PADI Altitude Diver

nurkowanie górskie padi kursy

Wspomnienia świeżego górskiego powietrza, pięknych w swej dzikości skalnych ścian, lodowych czap na szczytach i głęboko błękitnego nieba pozostają w nas po każdej wizycie w Tatrach, Alpach, Pirenejach czy Apeninach. Są to miejsca, w które uciekamy od zgiełku cywilizacji oraz aby zasmakować przygody i nieskażonej natury. Nie jest więc dziwne, że wsród tych, którzy spoglądają ku szczytom znajdują się także płetwonurkowie. Słodkowodne górskie jeziora oferują zazwyczaj chłodne, ale niezmiernie czyste i przejrzyste wody, zamieszkane przez wielu przedstawicieli podwodnego świata.

Zobacz najbliższe terminy kursów nurkowych

Nurkowanie na wysokości stwarza nie tylko możliwość nurkowania z dala od morza, ale także otwiera drzwi do niezapomnianych przeżyć, jakie czekają w wodach leżących w jednym z najpiękniejszych regionów świata. Jeżeli sprawia Ci satysfakcję zdobywanie szczytów, dlaczego nie zabrać następnym razem sprzętu nurkowego i nie spróbować zanurkować tam, gdzie ziemia styka się z niebem ?
Modele dekompresyjne używane do opracowywania tabel nurkowych, umożliwiają planowanie i nurkowanie na poziomie morza.
Podczas pobytu w górach, znaqjdujemy się w miejscu, gdzie ciśnienie atmosferyczne jest mniejsze niż na poziomie morza. Na wysokości ok. 300m nad poziomem morza, cisnienie zmienia się na tyle, że można poddawać w wątpliwość dokładność wyliczeń, które byłyby przeznaczone do planowania nurkowania na poziomie morza. Nurkowanie na wysokościach powyżej 300m n.p.m. jest określane jako nurkowanie wysokościowe. Ten typ nurkowania wymaga specjalnych procedur dotyczących korzystania z tabel i komputerów, które zrekompensują różnice spowodowane zmianami ciśnienia atmosferycznego.

Nurkowanie na wysokości powyżej 300m n.p.m. bez zastosowania tych procedur wiąże się bezpośrednio z realnym zagrożeniem wystąpienia choroby dekompresyjnej.
Dlatego też tego typu nurkowanie wymaga specjalistycznego szkolenia!

nurkowanie górskie padi

WYMAGANIA

  • wiek- ukończone 10 lat (od osób poniżej 18 lat wymagana jest pisemna zgoda rodziców na nurkowanie)
  • posiadanie certyfikatu PADI OWD lub stopnia równorzędnego
  • oswiadczenie o dobrym stanie zdrowia

UWAGI

Każde nurkowanie odbywa się w pełnym sprzęcie renomowanych firm.

Zobacz najbliższe terminy kursów nurkowych

Zobacz ceny kursów nurkowych

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     
E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.