Identyfikacja ryb AWARE

Identyfikacja ryb AWARE padi

Jednym z najbardziej udanych i widocznych wysiłków podjętych przez Projekt AWARE wraz z fundacją REEF (Reef Environmental'Education Foundation) było rozwinęcie systemu, dzięki któremu nurkowie mogą w łatwy sposób gromadzić informacje o różnorodności i zasobności ryb.Tak zbierane informacje wspomagają naukowców zajmujących się badaniem stanu regionalnych i globalnych podwodnych ekosystemów.

Zobacz najbliższe terminy kursów nurkowych

Obecnie szacuje się, ze na swiecie istnieje ponad 21 tysięcy gatunków ryb, z czego ponad cztery tysiące zamieszkują rafy koralowe. Na szczeście nie ma potrzeby, aby rozpoznawać każdy pojedyńczy gatunek. Obojętnie czy nurkujesz w tropikalnych czy też chłodnych wodach, wiekszość ryb, które tam zaobserwujesz należy do kilku tych samych rodzin. Pozwala to na opanowanie sztuki identyfikowania ryb.

Obserwowanie ryb skupia się na zidentyfikowaniu kilku wspólnych charakterystycznych cech, które pozwolą na umieszczenie danej ryby w około 30-50 rodzinach, a nie w 21 tysiącach gatunków. z czasem nauczysz się jak rozpoznawać porzedstawicieli gatunków, należacych do określonej rodziny ryb, najcześciej występujących w danym regionie. Dzięki poznaniu klucza potrzebnego do identyfikacji charaktarystycznych cech w danej rodzinie oraz poprzez znajomość podstawowych informacji o lokalnej ekologii, uzyskasz podstawy potrzebne do klasyfikacji ( do poziomu rodzin) większości ryb, które możesz zaobserwowac w tropikalnych i chłodnych wodach.

padi Projekt AWARE rozpoznawanie ryb

WYMAGANIA

  • wiek- ukończone 10 lat (od osób poniżej 18 lat wymagana jest pisemna zgoda rodziców na nurkowanie)
  • posiadanie certyfikatu PADI OWD lub stopnia równoważnego
  • oswiadczenie o dobrym stanie zdrowia.

UWAGI

Każde nurkowanie odbywa się w pełnym sprzęcie renomowanych firm.

Zobacz najbliższe terminy kursów nurkowych

Zobacz ceny kursów nurkowych

 

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     
E-MAIL:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.