Metajna

 metajnamsc

Metajna to z pewnością miejsce, gdzie możesz spokojnie wypocząć, wśród malowniczych krajobrazów wyspy Pag.

Metajna jest jednym z najspokojniejszych miejsc na wyspie Pag. Ze wszystkich stron miejscowość jest otoczona przez piękną zatoką, która chroni miejscowość przed nieprzyjaznymi wiatrami i wzburzeniami wody. Woda w zatoce jest również cieplejsza. Podobnie jak w innych miastach wyspy Pag, również Metajna skrywa zabytki, które powstały wraz z rozprzestrzenianiem się wiary katolickiej w Chorwacji. W tej miejscowości nazywanej ochronną oazą, można zwiedzać piętnastowieczny kościół.

Infrastruktura miasta stale się poszerza i przyjmuje coraz wyższy standard. W mieście, wzdłuż brzegu znajduje się promenada, wzdłuż której roi się od barów, restauracji i kawiarenek. Jest to miejsce, w którym można odpocząć w cieniu i dobrze zjeść. Miasto widocznie się rozwija. Prócz licznych lokali gastronomicznych znajdziemy tu również sklepy spożywcze i godną polecenia, lokalna piekarnię. Jeśli szukasz spokojnego, ale nie dzikiego miejsca na wakacyjny urlop, właśnie znalazłeś!

Ze względu na charakterystykę przyrody całej wyspy, roślinność w Metajnie to głównie niskie skarłowaciałe krzewy i nieliczne wysokie drzewa iglaste. Miasto skąpane jest stale słońcem, oferując tę bardziej kamienistą i niezalesioną część wyspy. Główne zejścia to wody to żwirowa plaża i spora ilość charakterystycznych, chorwackich betonowych tarasów. Wokół wyspy znajdują się dwie piękne plaże godne polecenia, które nadają się na wypoczynek z całą rodziną jest to: PLAŻA PAŠKA VRATA I VELEBITSKI KANAL i PLAŻA RUČICA. Charakterystyczne dla tych miejsc są łagodne zejścia do wody, nie występuje tu tyle jeżowców, więc możemy być spokojni o swoje pociechy podczas wspólnych wakacji z rodziną.

Aby naprawdę poznać Metajne trzeba koniecznie wybrać się na długie spacery, którym będą towarzyszyć czyste powietrze i naturalne źródła. Wyspa Pag sprzyja pieszym wycieczkom a pierwsi turyści przybywali tutaj już w 1928 roku. Od tego czasu, prócz licznych udogodnień natury technologicznej, sam urok wyspy pozostał niezmienny i już od blisko wieku zachwyca licznych podróżnych.

W Metajnie znajduje się również polskie Centrum Nurkowe Aquamatic.pl - urlop i nauka nurkowania, kursy nurkowe OWD i AOWD, turystyka podwodna i wynajem apartamentów i pokoi. Jeśli chcesz spędzić udany urlop w Chorwacji Metajna na wyspie Pag zaprasza!

nurkowanie zdjęcia wyjazd urlop nurkowani chorwacja wypoczynek chorwacja nurkowanie apartaeny chorwacja 2016 cennik  apartamenty nurkowanie chorwacja

>> POBIERZ KATALOG PDF<<

Nurkuj z nami!

Baza Nurkowa w Chorwacji: +385 976 444 116 ||  instruktor nurkowania Sławek Wróż Baza Nurkowa: +48 783 666 994 || mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

nurkowanie wczasy chorwacja 3

nurkowanie wczasy chorwacja 16

nurkowanie wczasy chorwacja 17

nurkowanie wczasy chorwacja 14