Nurkowanie w Chorwacji - Lato 2018
Zapraszamy na długi weekend czerwcowy do Chorwacji.
Centrum nurkowe Aquamatic.pl
Centrum nurkowe Aquamatic.pl
wyjazdy nurkowe
wyjazdy nurkowe
kurs podstawowy nurkowania
kurs podstawowy nurkowania
woucher nurkowy na prezent
woucher nurkowy na prezent

Kursy nurkowania

NIEBISKI

Najbliższy wyjazd

wyjazdy najbliższe

Baza nurkowa Chorwacja

wyjazdy

Zajęcia na basenie

basen 1

Nurkowanie z "Aquamatic": kursy, wyjazdy, sprzęt nurkowy!

Fungus Rock

fungus rock gozo

Nie do końca można nazwać skałę Fungus miejscem nurkowym. Jest to po prostu znany punkt na Gozo, wymieniany często ze względu na swój bogaty rys historyczny.

Skała była niegdyś bardzo popularna ze względu na rzadki gatunek grzyba, który występował tylko na niej. "Grzybek maltański", zwany też Cynomorium szkarłatnym, był używany w celach medycznych. Okazał się być tak cenny, że jeszcze w XIX wieku dostęp do wyspy był ograniczony, a ona sama bardzo strzeżona. Nie jest dostępna dla turystów nawet dziś.

Możliwe jest za to nurkowanie w okolicy Fungus Rock. Maksymalne zanurzenie tutaj to 45 metrów. Nurkowanie urozmaicone jest widokami niesamowitych ścian skalnych, które naznaczone są licznymi wąwozami i wyrwami. Szczeliny pokryte są jeżowcami i rozgwiazdami, a wokół spotkać można spore ławice bądź większe samotne okazy ryb.

Skała zbudowana jest z wapienia, więc jej kształt, ze względu na erozję, ciągle się zmienia. Fungus Rock jednak wciąż zadziwia swoją monumentalną sylwetką i kusi pływaków do nurkowania w tych okolicach w poszukiwaniu straconych okazów, rozsławionego grzyba.

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899   

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

fungus rock gozo nurkowanie malta


fungus rock gozo nurkowanie malta 2

fungus rock gozo nurkowanie