Nurkowanie w Chorwacji - Lato 2018
Zapraszamy na długi weekend czerwcowy do Chorwacji.
Centrum nurkowe Aquamatic.pl
Centrum nurkowe Aquamatic.pl
wyjazdy nurkowe
wyjazdy nurkowe
kurs podstawowy nurkowania
kurs podstawowy nurkowania
woucher nurkowy na prezent
woucher nurkowy na prezent

Kursy nurkowania

NIEBISKI

Najbliższy wyjazd

wyjazdy najbliższe

Baza nurkowa Chorwacja

wyjazdy

Zajęcia na basenie

basen 1

Nurkowanie z "Aquamatic": kursy, wyjazdy, sprzęt nurkowy!

Mgarr Ix-Xini Gozo

Mgarr Ix-Xini  2

Linia brzegu wyspy Gozo jest zawiła i bardzo kręta. Zakręca ona niekiedy w głąb lądu i tworzy przytulne zatoki, raj dla ludzi, ale też dla rozwijającej się tam przyrody. Takie specyficzne ukształtowanie znajdujemy na południowy wschód od wsi Gozitan Xewkija, jadąc 3 km od jej centrum.

Mgarr Ix-Xini, bo tak nazywa się ta zatoka, to istny raj dla rzadkich gatunków ryb i wyszukanej flory morskiej. Całe dno zatoki jest piaszczyste, przyozdabiają je połacie traw Neptuna. Bardzo charakterystyczne rośliny, które pokrywają duże obszary dna pod wodą. Zatoka Mgarr Ix-Xini jest rajem dla nurków. Nie można się tu dostać transportem miejskim, jedynie samochodem bądź na piechotę. Panuje tu w związku z tym cisza i spokój, tylko od czasu do czasu napotkać można zabłąkanego, hotelowego turystę.

Na końcu zatoki znajdujemy kanion o prawie 2 km długości! Kryje on również dwie jaskinie - kolejne, znakomite wyzwanie da nurków. W tym miejscu można nurkować z brzegu, a zanurzenie w najgłębszym punkcie zatoki Mgarr Ix-Xini to około 15 metrów. Jest to bezpieczna głębokość, idealna na poobiednie nurkowanie!

Nurkuj z nami!

TELEFON: +48 880 000 899     

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Mgarr Ix-Xini

malta mgarr ix 4

Mgarr Ix-Xini 2