baza nurkowa chorwacja
baza nurkowa chorwacja
Centrum nurkowe Aquamatic.pl
Centrum nurkowe Aquamatic.pl
wyjazdy nurkowe
wyjazdy nurkowe
kurs podstawowy nurkowania
kurs podstawowy nurkowania
tanie nurkowanie w chorwacji
tanie nurkowanie w chorwacji
woucher nurkowy na prezent
woucher nurkowy na prezent

Kursy nurkowania

NIEBISKI

Najbliższy wyjazd

wyjazdy najbliższe

Baza nurkowa Chorwacja

wyjazdy

Zajęcia na basenie

basen 1

Nurkowanie z "Aquamatic": kursy, wyjazdy, sprzęt nurkowy!

Mgarr Ix-Xini Gozo

Mgarr Ix-Xini  2

 

Linia brzegu wyspy Gozo, jest zawiła i bardzo kręta. Zakręca ona niekiedy w głąb lądu i tworzy przytulne zatoki, raj dla ludzi, ale też dla rozwijającej się tam przyrody. Takie specyficzne ukształtowanie znajdujemy na południowy wschód od wsi Gozitan Xewkija, jadąc 3 km od jej centrum.

 

Mgarr Ix-Xini, bo tak nazywa się ta zatoka, to istny raj dla rzadkich gatunków ryb i wyszukanej flory morskiej. Całe dno zatoki jest piaszczyste, przyozdabiają je połacie traw Neptuna. (Bardzo charakterystyczne rośliny, które pokrywają duże obszary dna pod wodą.) Zatoka Mgarr Ix-Xini, jest rajem dla nurków. Nie można się tu dostać transportem miejskim, jedynie samochodem, bądź na piechotę. Panuje tu w związku z tym cisza i spokój, tylko od czasu do czasu napotkać można zabłąkanego, hotelowego turystę.

 

Na końcu zatoki znajdujemy kanion o prawie 2 km długości! Kryje ona również dwie jaskinie - kolejne, znakomite wyzwanie da nurków. W tym miejscu można nurkować z brzegu, a zanurzenie w najgłębszym punkcie zatoki Mgarr Ix-Xini, to około 15 metrów. Jest to bezpieczna głęgokość, idealna na poobiednie nurkowanie!

 

 

Nurkuj z nami!

 

TELEFON: +48 880 000 899     E-MAIL:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Mgarr Ix-Xini

 

malta mgarr ix 4

 

Mgarr Ix-Xini 2