Nurkowanie na Malcie. Wyjazd na Maltę 2015 - aż 9 dni nurkowych!

Malta to niesamowity kraj, który mieści się łącznie na trzech wyspach i które sytuuje się w ostatniej dziesiątce co do wielkości wszystkich Państwa na świecie. Bardzo kameralna atmosfera terenu położonego na samym środku morza Śródziemnomorskiego mocno narzuca się turystom przybywającym na Maltę z całego świata. Trzy wyspy tworzą archipelag, który stanowi kwintesencję klimatu śródziemnomorskiego, w którego skład można bez problemu wliczyć między innymi: wysokie temperatury, duża wilgotność powietrza i charakterystyczną faunę i florę.

Na Malcie panują bardzo wysokie temperatury, dlatego wyjazd w sezonie letnim może być męczący, na nurkowanie na Malcie wybieramy miesiące takie jak Wrzesień, czy Październik, w tym czasie termometry wskazują jedynie 28 stopni i w związku z tym można spędzić przyjemny czas, nie będąc tym samym zmęczonym upałami. Nurkowanie na Malcie co roku jest dla nas bardzo ekscytującym wyjazdem.

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 4

W roku 2015, spędziliśmy na Malcie 11 dni, wyjazd był bardzo aktywny i dni nurkowych było aż 9 (po dwa nurkowania dziennie). Łączna ilość nurkowań przekroczyła ilość wszystkich miejsc nurkowych, które planowaliśmy więc jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego przebiegu wydarzeń.  Cała grupa nurkowała w konfiguracji sidemount, poziom umiejętności był dosyć wyrównany, więc nurkowie byli dobrze zgrani.

Jak co roku spędziliśmy czas w pięknej miejscowości Marsalforn, a na nurkowanie odbywaliśmy podróże jeepem po Gozo w poszukiwaniu miejsc nurkowych i uroczych zakątków na wypoczynek. Prócz klasycznych miejsc nurkowych takich jak Blue Hole, Azure Window i Chimney & Reef, Inland Sea, znalazło się również nurkowisko z zatopionymi wrakami.

 

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo

 

Podczas nurkowań udało nam się zaobserwować bardzo gęste ławice ryb, zwłaszcza w okolicach wraków. Przeżycie niesamowite zwłaszcza, gdy tak duże ilości przepływały leniwie wokoło nurków. Innymi ciekawymi okazami były między innymi małe kałamarnice, rozgwiazdy, czy bardzo wyrośnięte skorpeny.

Nurkowanie w bezkreśnie niebieskich wodach Malty, jest bardzo przyjemnym przeżyciem. W ciepłych wodach nie marznie się i z pewnością można odczuć dużą różnicę w porównaniu ze zbiornikami Europejskimi. Obserwowanie piękna wód morza Śródziemnego i nurkowanie w miejscach okrzykniętych przez Jacquesa Cousteau najpiękniejszymi na świecie, to nie tylko idealny pomysł na nurkowanie, ale i na wymarzony urlop.

Organizujemy co roku wyjazdy w miejsca takie tak Malta, Austria i przez cały rok – Chorwacja. Możliwość jaką daje nam baza nurkowa w Chorwacji jest nieoceniona. Jeśli jesteście zainteresowani wspólnymi wyjazdami na nurkowanie i naukę nurkowania z Aquamatic – napiszcie, bądź dzwońcie z pytaniami – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie!

Aby zarezerwować miejsce, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!:  TELEFON: +48 880 000 899     E-MAIL:       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 3

nurkowanie malta zdjęcia wyjazd urlop nurkowanie

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 2

malta aquamatic 2015 nurkowanie ryby gozo 1

 

nurkowanie malta zdjęcia wyjazd urlop nurkowanie